10 OVERENÝCH TIPOV NA PRANIE

10 OVERENÝCH TIPOV NA PRANIE

- Kategórie: O našich produktoch

Nehody pri praní sa vyskytnú aj v tých najlepších rodinách. Samozrejme nemusíme sa tým chváliť každému (a obvykle ani nezvykneme), ale pri malých deťoch a prebíjaním sa medzi každodenným a nikdy nekončiacim varením, upratovaním a praním sa nevyhneme občasnej chybičke. Sú však kúsky, ktoré môžu mimoriadne chýbať, ak ich stlačením nesprávneho gombíka náhodou zničíme. Tak je to aj v prípade spacáčikov, ktoré sú nevyhnutným spoločníkom počas chladných nocí a nie vždy máme z nich doma náhradu pre prípad, že jeden je v praní alebo sa s ním nedaj Bože niečo počas prania stalo. Odporúčame preto dodržiavať nasledujúcich 10 rád, aby Toddie spacáčiky pri zachovaní kvality slúžili vašim šprndúľom čo najdlhšie.


1. VŽDY DODRŽUJTE NÁVOD NA PRANIE!

Áno, ten návod, ktorý vidíte na fotke vyššie. Mnoho ľudí s veľkým elánom ako prvé odstráni zo spacieho vaku štítok, aby neomínal a na inštrukcie následne ľahko zabudne. Ak ste tak spravili aj Vy, je čas si ich oživiť.  


2. VŽDY DODRŽUJTE ODPORÚČANÚ TEPLOTU PRANIA!

Ak budete dodržiavať návod a prať produkt pri maximálnej teplote 40 stupňov, zaručene sa nezrazí. Ba čo viac! Proces prania bude ešte šetrnejší pri programe s teplotou 30 stupňov, navyše ušetríte aj za energie, čo v súčasnosti nie je zanedbateľný faktor.   

3. SPACÁČIK PERTE VYVRÁTENE! 

Účinne tak zabránite žmolkovaniu. Tvorbu žmolkov úplne eliminovať nedokážete, je to dané charakterom materiálu, ale pokiaľ periete spací vak vyvrátene, proces žmolkovania výrazne spomalíte.


4. POUŽÍVAJTE SIEŤKU NA PRANIE! 

Sieťka na pranie zabraňuje omotaniu spacieho vaku okolo iných kusov praného oblečenia, čím predchádza deformácii a natiahnutiu materiálu spacáčika.


5. POUŽÍVAJTE PRI PRANÍ OBRÚSKY PROTI ZAFARBENIU!

Obrúsky zabránia zafarbeniu spacáčika počas prania.


6. NEPOUŽÍVAJTE AGRESÍVNE PRACIE PROSTRIEDKY!

Máme na mysli predovšetkým bielidlo alebo bieliace pracie prostriedky. Ich vynechaním zabránite prípadnému fľakateniu spacáčika, navyše tak dlhšie zachováte jeho pôvodné farby.


7. SPACÁČIK EŠTE VLHKÝ JEMNE PONAŤAHUJTE DO PÔVODNEJ FORMY A TAK VYVESTE!

Týmto spôsobom sa vlákna tkaniny vrátia do pôvodnej polohy a spací vak nadobudne sušením svoju pôvodnú formu.


8. AK MÁTE ČAS SUŠIŤ SPACÁČIK NA SUŠIAKU UPREDNOSTNITE HO PRED SUŠIČKOU! 

Jemný bavlnený materiál spacáčika sa môže stať obeťou príliš vysokej teploty, ktorú sušičky pri sušení používajú. Správanie Toddie spacáčikov už niektoré maminky otestovali a zdá sa, že spacie vaky si so sušičkami v prípade nízkej teploty sušenia celkom rozumejú. To však nemôžeme s určitosťou zaručiť, preto stále tvrdíme, že najideálnejšie riešenie je sušiť spacáčik na sušiaku a prenechať sušenie vetru.

 

9. NIKDY NEŽEHLITE POTLAČENÚ  STRANU SPACÁČIKA PRIAMO!

V opačnom prípade sa môže stať, že potlač sa vplyvom teploty roztopí a nalepí na spodok žehličky. Vždy žehlite spacáčik cez inú textíliu alebo použite papier na pečenie.

 

10. NEZÚFAJTE!

Pri prvom praní sa môže stať, že z trblietkavého spacáčika sa uvoľnia trblietky alebo v spacom vaku kolekcie I Love Nature sa uvoľnia vlákna flísu. Neľakajte sa, ide o prirodzený proces počas prvého prania, v oboch prípadoch sa tento nepríjemný proces zastaví!


Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená!